Лутън на ръба на отпадането, докато Дейвид Мойс се радва на победата при изпращането на Лондонския стадион
Breaking News | 2024-05-11 | 18:58:05

Дейвид Мойс каза сбогом на Лондонския стадион, докато Лутън почти сигурно беше оставен да маха за сбогом на Висшата лига след поражение с 3-1 от Уест Хям .

Албърт Самби Локонга изглеждаше готов да развали партито на Мойс и да даде шанс на Лутън да изведе битката за оцеляване до последния ден, когато изстреля гостите в ранна преднина.

Но головете през второто полувреме на Джеймс Уорд-Проус, Томас Соучек и тийнейджъра Джордж Еърти донесоха победно изпращане на Мойс в последния му домакински мач начело.

Пълен работен ден. pic.twitter.com/0rrkwUJ9oS

— Luton Town FC (@LutonTown) 11 май 2024 г.

За разлика от това, Шефът на Лутън Роб Едуардс и някои от неговите играчи бяха в сълзи, изглежда примирени с незабавното завръщане в Чемпиъншип, докато аплодираха пътуващата подкрепа след последния съдийски сигнал.

След месеци на спекулации и след само четири победи от 21 мача от началото на годината, Уест Хям най-накрая обяви, че Мойс напуска в понеделник след четири години и половина начело.

Хулен Лопетеги е готов да постави началото на нова ера в източен Лондон, но събота даде възможност на феновете на Уест Хям, дори на онези, които им е писнало от Мойс и предполагаемата му защитна тактика, да благодарят на шотландеца за второто му заклинание начело, последователните класирания в топ 7, трите сезона в Европа и Разбира се, онази вечер в Прага миналото лято.

Въпреки това, за разлика от този екип, спечелил Лига на конференциите Европа, първото полувреме беше накратко Уест Хем от 2024 г. – летаргично, небрежно, без идеи и подозрително в защита.

Само пет минути бяха изминали, когато Алфи Даути центрира в зоната и Локонга се хвърли пред Анджело Огбона, за да вкара с глава от шест ярда .

Лутън, който все още се спасява за живота си въпреки контузиите през целия сезон, внезапно получи искрица надежда в битката да победи падането.

Междувременно, няколко освирквания придружени Мойс и неговите играчи, докато се насочваха към тунела на полувремето.

Въпреки това, настроението на феновете се промени осем минути след второто полувреме, когато Джарод Боуен се промъкна отдясно и неговият центриран удар беше полу- изчистена от топката на Томас Камински.

Топката падна при Уорд-Проус, който я прехвърли ниско и силно покрай поставения на земята вратар на Хейтърс от 14 ярда.

Боуен почти изведе домакините напред, когато пресече заден пас с глава на Габриел Ошо, но успя само да прати топката в ръцете на Камински.

След това Камински удържа два удара с глава на Михаил Антонио в бърза последователност, като Боуен стреля отбитата топка от втория инч.

Предстоеше гол на Уест Хем и Соучек се нахвърли в 65-ата минута, след като Локонга отби с глава центриране на Уорд-Проус.

Тогава дойде сладък момент за Земли, който влезе като резерва месец след като дебютът му продължи само две минути, преди да бъде нокаутиран и откаран в болница.

19-годишният със сигурност ще го направи Спомнете си второто му появяване, отбелязвайки първи гол за старшите, минута след като влезе в игра, за да предложи надежда за бъдещето, докато Уест Хем каза нежно сбогом на миналото.